Konsolidacja wsparcia dla branży transportu

transport ze wsparciem

Nowe wyzwania związane z szybkim rozwojem technologicznym wymagają odpowiednich działań z wyprzedzeniem. Elektromobilność, autonomiczność w transporcie, koleje dużych prędkości, transport intermodalny – to już się dzieje w świecie i nie może ominąć Polski.

Transport ze wsparciem skonsolidowanymDla wzmocnienia rozwoju transportu, gospodarki i konkurencyjności przedsiębiorstw powstanie Polska Sieć Instytutów Badawczych Transportu (Polish Transport Research Institutes Network – POLTRIN). Tworzyć ją będą Instytut Badawczy Dróg i Mostów, Instytut Kolejnictwa oraz Instytut Transportu Samochodowego, które w lipcu br. zawarły stosowne porozumienie.

Prowadzą one komplementarną działalność i od lat także współpracują ze sobą. W ramach utworzonej sieci łatwej będzie usystematyzować działania i podejmować wspólne inicjatywy w ramach projektów naukowo – badawczych, szczególnie tych związanych z dużymi przedsięwzięciami transportowymi w skali całego kraju, jak Centaralny Port Komunikacyjny chociażby. Wsparcie otrzymają plany budowy nowych dróg, mostów i autostrad.

Sieć POLTRIN to także silniejsza reprezentacja w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych na arenie międzynarodowej.

 

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *